Predseda Šport Klubu Senec František Gábriš tvrdí, že existuje záujem predať mestské pozemky na južnej strane Slnečných jazier s cieľom výstavby. Podľa jeho vyjadrení mu to oznámila nová riaditeľka SCR.

Športový klub prenajíma pozemok na južnej strane jazera, kde má vybudované plážové ihrisko. Nová riaditeľka sa s Gábrišom naozaj stretla, no preberali nájom. Do redakcie sme dostali informáciu, že na pláži od Piccardu k bráne pod Spacemaniou sa má dokonca stavať bytovka.

Oslovili sme pani Kostkovú, riaditeľku SCR, ktorá potvrdila stretnutie s pánom Gábrišom, ale vyvrátila tvrdenie, že sa pozemky budú predávať. Ďalej prezradila, že plánujú prestavbu bungalovov, ale predaj vylúčila. Riaditeľka sa už po nástupe do svojej funkcie na prvom mestskom zastupiteľstve vyjadrila jasne, a to síce že sa pozemky na jazerách predávať nebudú.

Táto informácia je o to zaujímavejšia, že na poslednom mestskom zastupiteľstve 6.mája 2020 navrhli špeciálny účet určený práve na predaj pozemkov na Slnečných jazerách. Navrhovateľom bol Pavol Kvál za 90301.SK. Mária Hudáková z OZMM nesúhlasila a žiadala zriadenie účelového fondu namiesto účtu a nielen na predaj, ale aj na finančné prostriedky z nájmov.

(100)

Komentáre

komentáre

Sú pozemky na jazerách na predaj?