ZMOS včera protestovalo pred Úradom vlády proti prijímanej legislatíve stavebného zákona

Dôvodom protestného zhromaždenia pred Úradom vlády bolo stiahnutie stavebného zákona z rokovania parlamentu, zrušenie aktuálne platného, a nedávno novelizovaného financovania neverejných škôl a školských zariadení a taktiež žiadame  o zmenu spôsobu financovania sociálnych služieb.

Samosprávy zároveň požadujú stiahnuť, respektíve zrušiť legislatívu, ktorá podľa nich ohrozuje fungovanie samospráv a zhoršuje život ich obyvateľov.

Protest prišli podporiť zástupcovia vyše 60 regionálnych združení ZMOS-u. „Tento formát sme zvolili preto, aby sme upozornili na to, že sa legislatívne zmeny negatívne dotknú každej samosprávy na Slovensku, títo starostovia a primátori reprezentujú 96 percent miest a obcí,“ uviedol Kaliňák s tým, že ich snahou je stiahnuť stavebný zákon z rokovania parlamentu.

Zdôraznil zároveň, že akcia nie je namierená proti politikom, ale za riešenia a predstavitelia samospráv chcú ňou apelovať na nevyhnutnú komunikáciu medzi vedením štátu a samosprávami. „Chceme ponúknuť riešenia a potrebujeme, aby nás vláda pri tom akceptovala, lebo z aplikačnej praxe presne vieme, čo je potrebné do zákonov dostať,“ upozornil Tréger.

Autor: Csaba Farkas

Zdroj: https://www.zmos.sk/poziadavky-protestneho-zhromazdenia-61-regionalnych-zmos–oznam/mid/414056/.html#m_414056

(174)

Komentáre

komentáre

Stavebný zákon pre developerov?