Slnečné jazerá majú novú riaditeľku. Plánuje zvýšiť vstupné pre Senčanov?

Mesto Senec má novú riaditeľku SCR. Stala sa ňou Naďa Šmihelová Kostková. Na čelo Slnečných jazier prešla z bankového sektoru a netají sa obrovskými plánmi.

Práve skúsenosti zo súkromného finančného sektoru sú u novej riaditeľky jej najsilnejšou zbraňou. „V tejto oblasti viem byť dravá a myslím si, že budem vedieť nájsť dostatok finančných injekcií pre jazerá. Je to zisková organizácia a nechceme byť prísavníkom na meste Senec,” povedala v rozhovore pre Senec TV s tým, že hľadajú zdroje financií všade, kde sa dá. Prvé kroky novozvolenej riaditeľky viedli na stretnutie s primátorom a zamestnancami, ktorí na jazerách pracujú na trvalý pracovný pomer. Kostková ďalej postupne spoznáva ekonomickú situáciu, aby zistila, ako sa dajú zvýšiť výnosy.

Čistá voda
Prioritou Kostkovej na stoličke riaditeľky je kvalita vody. K aktuálnemu bakteriálnemu spôsobu čistenia vody, ktorý prebieha chce pridať ďalšie spôsoby. „Predchádzajúce vedenie dalo urobiť analýzu vody, na základe ktorej máme návrhy, čo robiť s jazerom. Ja momentálne rokujem s jednou spoločnosťou z Dubaja, ktorá by v rámci svojich marketingových aktivít ukázala, ako sa dá čistiť voda na viac než 100 hektároch molekulárnym spôsobom,” plánuje Kostková. Čistenie vody od kalu je ale dlhodobý proces, ktorý si vyžaduje aj obrovské financie. Cieľom novej šéfky je, aby ďalšie generácie našich detí a ich detí mohli vo vode kúpať.

Stop kriminalite
Problematikou témou v rámci rekreačnej oblasti Senca je aj bezpečnosť. Tú chce Naďa Šmihelová Kostková riešiť turniketmi, čím by sa rada priblížila napríklad aj Balatonu alebo iným kúpeľným zariadeniam. „Vieme, že sa zdvihne vlna odporu, ale ide o ďalšiu investíciu do samotných jazier a do zefektívnenia chodu Slnečných jazier. Tento rok začneme výberové konanie na firmu, ktorá ich namontuje,” hovorí hlava SRC a dodáva, že rovnako ako turnikety potrebujú aj kamery napríklad k cyklostojanom a tiež sejfy. Problematické sú tiež rôzne organizované skupiny, ktoré na jazerách fungujú aj napriek tomu, že je tam bezpečnostná služba. Bohužiaľ, riaditeľka nemá zákonné páky na to, aby situáciu riešila. „Možno by stálo za zváženie zvýšenie ubytovacej dane v ubytovniach okolo jazier alebo možno treba začať rozmýšľať nad zmenou územného plánu. Bezpečnosť je každopádne jeden z najväčších mínusov, ktoré nám klienti vytýkajú,” nadväzuje Kostková na problém premeny turistických ubytovacích zariadení na jazerách na ubytovne pre robotníkov.

Značka Slnečné jazerá
Ďalšou z oblastí, ktorú chce Kostková nakopnúť je marketing a posilniť značku Slnečných jazier aj v spolupráci a s aktívnym zapojením podnikateľov. Ako hovorí, nechce, aby sa prevádzkovatelia bufetov spoliehali len na veľké akcie ako je Senecké leto a Karneval. „Počas leta by sme chceli rozbehnúť na severnej strane festival Love of House so štyrmi aj zahraničnými Djmi, ktorý by prebiehal do 22. hodiny. K letu jednoducho patrí zábava aj počas dňa,” vyhlasuje šéfka SRC a dopĺňa, že chce podnikateľom na jazerá priniesť nilen denných turistov. Pomôcť by podľa jej slov mohol aj mobilný operátor, ktorý by v Senci zriadil pláž, podobne ako je tomu v hlavnom meste. Riaditeľka by rada pomohla majiteľom prevádzok aj čo sa reklamy týka, a to propagáciou na webových stránkach jazier. Tie chce Kostková tiež aktualizovať a pridať tam aj možnosť nákupu permanentky priamo do mobilného telefónu.

Ekológia
Okrem toho chce priblížiť rekreačnú oblasť 21. storočiu. „Požiadali sme o dotáciu na vybudovanie fotopointu a cyklostojanov, nakoľko si svoje bicykle ľudia nechávajú stáť pri dekách. Takto odbremeníme jazerá aj od áut a zvýši sa bezpečnosť,” vysvetľuje šéfka Slnečných jazier. K lepšej ekológii má prispieť aj vylúčenie jednorázových plastov a ich náhrada za zálohovateľné. Okrem toho by sa Kostková potešila, ak by sa jazerá využívali celoročne. Preto už aktívne rieši výstavbu centra pre deti

Výška vstupného
Ďalšou skupinou ľudí na jazerách sú chatári. „Sú to ľudia, ktorí tu trávia leto alebo trvalo žijú a zaslúžia si pozornosť, lebo maju v srdci miesto pre Senec,” hovorí riaditeľka Kostková. Ako povedala pre Senec TV, ich požiadavky vníma a rada sa s nimi stretne. Plánovaný prílev turistov pre nich nebude zrejme dobrá správa, ale šéfka jazier si myslí, že tento koncept pochopia.

Otázka, ktorá trápi všetkých je, či sa bude zvyšovať pre Senčanov vstupné. Kostková to zatiaľ neplánuje pre občanov Senca a priľahlých obcí, aj keď 20 centov ročne je naozaj málo. Práve preto plánuje na sociálnych sieťach Slnečných jazier informovať, čo všetko sa z permanentiek financuje.

(930)

Komentáre

komentáre

Slnečné jazerá majú novú riaditeľku! Plánuje zvýšiť vstupné pre Senčanov?