Nestalo sa prvýkrát, že mesto účelovo zadržiava informácie. Od posledných komunálnych volieb sa to stáva často, aj napriek tomu, že práve po posledných voľbách mesto zamestnalo riaditeľku kancelárie primátora a PR manažerku (styk s verejnosťou). Hranice to podľa nás však presiahlo, keď nepovažovali za dôležité poskytnúť informácie o vakcinačnom centre. Na túto tému sme sa dotazovali už 12.4. Prišlo nám nespočetne veľa správ a komentárov na tému vakcinačné centrum. Na základe záujmu občanov sme o danej téme chceli informovať. Komunikovali sme s pani Alenou Greksa, ktorá bola poverená informovať občanov aj skrz SENEC TV, no neurobila tak.

Pýtate sa prečo by niekto nechcel informovať čo najviac svojich občanov o tejto možnosti?

Ako sme spomínali mesto od posledných komunálnych volieb brzdí informácie, komisie sú naďalej neverejné atď… Dôvod je jednoduchý. Ak by sa mesto stalo jediným informačným kanálom v meste Senec, mohlo by tak ako to aj aktuálne robí, informovať len o tých pekných projektoch, chváliť aktuálne vedenie mesta a ignorovať problémy, kauzy a rôzne osobné záujmy poslancov.

Na základe konkrétnej skúsenosti s vakcinačným centrom a ďalšími, sme sa rozhodli žiadať informácie inou cestou. Mesto už tak nebude môcť ignorovať otázky občanov či už priamo od nich alebo skrz nás a informovanosť v meste sa zase zvýši. Najsmutnejšie na celej situácii je, že politika opäť vyhráva nad záujmom občanov.

Do vakcinačného centra sa môžete prihlásiť na linku:

https://vakcinacia.nczisk.sk/

Očkovať sa bude vakcínou Pfizer/BioNTech, pôvodne mala byť použitá AstraZeneca.

(143)

Komentáre

komentáre

Vlastný záujem nad zdravím občanov