Na základe zasadnutia Ústredného krízového štábu SR dnes zasadlo krízové vedenie mesta Senec, ktoré sa týkalo nových opatrení týkajúcich sa koronavírusu.
Do 30.júna sa rušia všetky podujatia organizované mestom Senec a to vrátane podujatí organizovaných pod záštitou mesta ako napr. Senecké leto, Veľký letný karneval, Varenie gulášu, Megaturnaj Senec, GaFuGa turnaj, Senecký triatlon a Akčný deň detí.
Ďalej sa bude pokračovať v dezinfekcii všetkých mestskýxh budov a uvažuje sa aj o dezinfekcii autobusových zastávok. Záleží natom koľko dezinfekčných látok vie mesto zabezbečiť. V každom prípade, ale bude uprednostňovať potreby záchranných zložiek.
Zberný dvor bude fungovať v obmedzenom režime a v prípade potreby treba kontaktovať útvar verejnej zelene, údržby a čistoty mesta na tel. č. 02/45922757.
Pokračuje sa aj v rozdávaní rúšok pre seniorov a monitorovaní ich potrieb, čo sa týka nákupov a zabezpečovania základných a nevyhnutných potrieb.
Slnečné jazerá a detské ihriská Mestská polícia doteraz kontrolovala a upozorňovala na dodržiavanie rozhodnutia krízového štábu SR. Vzhľadom na nedisciplinovanosť niektorých podnikateľov sa porušenia budú nahlasovať na úrad verejného zdravotníctva. V prípade, že sa bude tento stav opakovať mesto zvažuje úplné uzavretie Slnečných jazier.
Zároveň primátor mesta Dušan Badinský dnes podal podnet na úrad verejného zdravotníctva v súvislosti s ubytovňami, ktoré prevažne ubytovávajú zahraničných pracovníkov na území mesta Senec.
Ďalej vyzýva všetkých občanov, aby boli disciplinovaní a tolerantní voči sebe aj ostatným.

(183)

Komentáre

komentáre

Sprísnenie opatrení