Dňa 6.3. sa konala komisia cestovného ruchu. Členovia komisie rokovali o projekte Gardenka, o zvýšení ceny vstupného na jazerá,
zvýšení cien za parkovné, spoplatnení parkovania pri poliklinike a prejednávala tiež o novej koncepcii Lichnerovej ulice.

Čo je to projekt Gardenka?

Gardenka je projekt športového komplexu, ktorý sa bude niesť v “zelenom duchu.” Vznikne tu nové detské ihrisko, skatepark, basketbalové ihrisko, dráhy a prekážky pre WORKOUT a PARKOUR. Toto otvorené športovisko by malo byť zvonku olemované bežeckou dráhou. Komisii cestovného ruchu sa nápad páčil a doporučili ho MsZ. Detaily projektu Vám predstavíme už čoskoro spolu s hlavným architektom.

Zvýšenie vstupného a uzavretá brána na Slnečných jazerách.

Nová pani riaditeľka správy cestovného ruchu navrhla zvýšenie vstupného poplatku na Slnečných jazerách. Prečo sa tak rozhodla vysvetlila celkom jasne. Jedným z dôvodov bol aj prieskum cien v areláloch podobných Slnečným jazerám. “Konkurencia” na okolí má ceny výrazne vyššie. Ako ďalší dôvod uviedla nová pani riaditeľka to, že pre Senčanov je výhodnejšie si kúpiť permanentku, a tým pádom sa zvyšovanie cien nedotkne domácich, ale hlavne návštevníkov z okolia Senca. Riaditeľka SCR si zvýšenie predaja pernamentiek dala aj za jeden z cieľov. Meniť sa budú aj ceny pre karavany. Zároveň by sa mala uzavrieť brána na Juhu pri Spacemanii. Toto uzavretie bude však len dočasné a trvať bude do doby, kým budú nainštalované turnikety. Nová pani riaditeľka má prichystaných veľa zmien v rámci reštrukturalizácie SCR. Elán pracovať rozhodne má a my sa tešíme na jej výsledky.

Po novom si za parkovanie zaplatíte aj pri poliklinike!

Ďalším bodom bolo parkovanie. Členovia komisie sa zhodli na 100% zvýšeni ceny za parkovné. Argumentom bolo, že suma 20 centov je smiešna a najnižšia v okolí. Za príklad bolo uvedené napríklad mesto Pezinok.
Od zvýšenia ceny si komisia sľubuje väčšiu cirkuláciu áut. Zhodli sa aj na spoplatnení parkoviska pri poliklinike. Práve tieto parkovacie miesta sú často využívané ľuďmi, ktorí polikliniku ani nenavštevujú.

Čo bude s Lichnerovou?

Nový koncept Lichnerovej ulice avizoval primátor mesta Senec na september minulého roka.
Tento termín sa nepodarilo dodržať a jeden z dôvodov bol aj ten, že určití poslanci na MsZ hlasovali proti. Návrh sa tým pádom musel prerobiť, znovu predložiť komisii cestovného ruchu a teraz poputuje opäť do MsZ. Koncepcia hovorí o nových parkovacích miestach, cyklotrase ale aj odbremenenia dopravy. Ako sa situácia bude ďalej vyvíjať vás budeme informovať.

(1906)

Komentáre

komentáre

Novinky na jazerách ale aj v meste!