Do redakcie nám prišlo niekoľko fotiek zaparkovaného auta, na autobusovej zastávke oproti obchodnému domu LIDL. Vieme, že parkovacia politika mesta Senec je utópia už niekoľko rokov a väčšinou ostane iba predmetom predvolebného boja, politických subjektov. Preto sa nemožno čudovať, že ľudia často parkujú tak, ako by neparkovali za dostatočného počtu parkovacích miest. Tento prípad je však iný.

Auto bolo zastavené hlidakou štátnej polície. Tá na základe kontroly odobrala autu technický preukaz. Majiteľ auta sa rozhodol nechať svoje vozidlo priamo na zastávke mestského autobusu a tak si tam toto auto stojí už viac ako tri týždne. My sme preto oslovili náčelníka MP Ľuboša Hlávača, aby nám prezradil ako je možné odstrániť vozidlo tvoriace prekážku. Štandardný postup ak vozidlo nemá odobratý technický preukaz, po nahlásení od občana MP nalepí výzvu na odstránenie vozidla z daného miesta. Majiteľ vozidla má na to 60 dní. Počas tejto lehoty sa snažia policajti vypátrať majiteľa. Ak sa im to nepodarí a majiteľ vozidlo neodstráni včas, MP upovedomí odťahovú službu s licenciou a tá auto odstráni na vrakovisko.

V prípade ak auto má odobratý technický preukaz, mala hliadka štátnej polície upovedomiť príslušníkov MP. V tomto prípade sa tak nestalo a preto sa vozidlo stále nachádza pri zastávke. Aj vďaka našemu upovedomení MP a ich následnému rychlemu konaniu, bude vozidlo už čoskoro odstránené.

(27)

Komentáre

komentáre

Zaparkované auto ako prekážka?