Aj vy ste sa niekedy v ruchu všedných dní zastavili a pozreli okolo seba? Áno, okrem toho, že vidíme mnoho krásnych budov, prírody, vidíme aj nežiaduce stopy po človeku – odpadky. Mnohí z nás ani nevedia a nerozumejú, ako môže niečo takéto poputovať mimo koša. Pre nás to je aické, no bohužiaľ, existujú medzi nami aj takí, čo dávajú zemi prednosť pred košom.
Problémom každého mesta alebo dediny na Slovensku sú nelegálne skládky. Určite ste aspoň raz za život narazili na takúto kopu smetia. Dá sa povedať, že v súčasnosti skládky patria k jedným z najväčších problémov životného prostredia. Nelegálne skládky vznikajú hlavne tam, kde žijú ľudia s nízkym ekologickým povedomím. Zákon o odpadovom hospodárstve hovorí, že od 1.1. 2006 patrí nelegálny vývoz medzi trestné činy.
Čo môžeme urobiť my?
Uvedomelí ľudia, ktorým záleží na ich okolí a na jeho čistote, môžu takéto skládky nafotiť a poslať na Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky. Na základe posúdenia sa informácia posunie na okresný úrad a Slovenskú inšpekciu životného prostredia.
Čo sme urobili my?
Aby sme iba o probléme nehovorili, začali sme aj konať! Tím Senec TV sa vybral na miesto, kde je jedna z takýchto umelo vytvorených skládok a záver? 5 takmer preplnených vriec odpadu! Aspoň čiastočne si výsledok nášho konania môžete pozrieť vo fotodokumentácii.
Nezabúdajme!
Vlastným konaním neovplyvňujeme len kvalitu nášho života a okolia, ale aj našich budúcich generácií.

 

(195)

Komentáre

komentáre

SENEC.TV – INŠPIRÁCIA