V dňoch od 8.-11.5.2019 sa uskutočnili Majstrovstvá Slovinska v stolnom tenise Slovenia Open aj so seneckými športovcami zo Stolnotenisového klubu telesne postihnutých STK TP PARA SENEC. Bol to zatiaľ najsilnejšie obsadený turnaj v ich kariére, kde štartovalo v kategórii TT 6 30 hráčov. Len jeden z matchballov ich delil od štvrťfinále v tímovej súťaži proti tímu. Rozhovor sme urobili s jedným z reprezentantom Gabrielom Csémym. 
Čo si máme predstaviť pod Slovenia Open 2019? Aký je to šampionát?

Sú to otvorené majstrovstvá Slovinska, bol to 16. ročník, a štartovalo tu 360 hráčov z celého sveta. Predstavila sa tu väčšia konkurencia,ako napríklad budú na paralympijských hrách v Tokiu,alebo na majstrovstvách sveta, kde treba splniť nominačný limit a ide tam len najlepších 16 hráčov svetového rebríčka. Tu štartovalo v mojej kategórii postihnutia TT6 30 hráčov
Aké máte Vy skúsenosti alebo dojmy z tohtoročného Slovenia Open? 

Pre mňa za tých 10 rokov v reprezentácii to bol asi najťažší turnaj.Na takýchto turnajoch prakticky nemáte ľahkého súpera. A tento rok je a ešte bude výnimočný, všetci hráči sa chcú dostať na paralympiádu do Tokia, tak na takýchto turnajoch naháňajú body do rebríčka, všetky turnaje sú zaplnené do posledného miesta tými najlepšími hráčmi sveta.
Po koľkýkrát ste sa zúčastnili tejto akcie?

V Slovinskom Lašku som štartoval na Slovenia open teraz tretíkrát. Mimo Slovenia Open organizovali Majstrovstvá Európy v Roku 2017, kde sme v tímovej súťaži získali bronz.

Ako ste dopadli?

V jednotlivcoch som prehral v prvom zápase so svetovou jednotkou Španielom Valerom 0:3. Následne som vo vyrovnanom zápase proti Grékovi Mouchthinsovi bojoval o postup zo skupiny,ale žiaľ v tomto zápase musím uznať, že ten súper bol lepší a postúpil zaslúžene. Prehral som 3:1, takže postup zo skupiny mi ušiel. Výkon v jednotlivcoch teda beriem ako neúspech. Pozitívne je, že chuť pracovať na sebe a zlepšovaní je stále .Mám natočené zápasy, urobím si analýzu zápasov a začnem pracovať na odstránení chýb, aby to v nasledujúcom turnaji bolo lepšie. V súťaží tímov sme boli s parťákom Alexandrom Nagyom (z nášho klubu STK TP PARA SENEC) nabudení, lebo vieme že naša silnejšia stránka je súťaž tímov. Po bronzovej medaile z marca 2019 z talianskeho Lignana, si na nás súperi dali už väčší pozor. 🙂 

V prvom zápase sme ukázali našu najsilnejšiu stránku 4-hru, kde sme vyhrali s Angličanmi v pomere 3:1. Bol to asi náš najlepší výkon vo 4-hre zatiaľ (hráme spolu od roku 2014), kde sme naozaj robili minimálne chýb a súperom z Anglicka sme nedali šancu. Následne Šaňo Nagy prehral s výborným Perrym 3:0 a ja som išiel bojovať s mojim večným rivalom Wetherrilom (5. hráč svetového rebríčka). Veril som si, ale žiaľ na tomto turnaji mi to nešlo ako by som chcel. Súper ma absolútne nepustil do mojej hry a vyhral zaslúžene 3:0, takže sme prehrali zápas 2:1.

Čakal nás zápas o postup zo skupiny proti silným Švédom. Opäť sme hrali vynikajúcu 4-hru, ktorú sme vyhrali 3:0. Následne išiel hrať po 4-hre opäť Šaňo proti Molenderovi. Švéd vyhral 3:0 a upravil stav na 1:1, takže ma čakal rozhodujúci zápas proti nepríjemnému Azulayovi. Bol to veľmi vyrovnaný boj, kde som, žiaľ, nevyužil v piatom sete 2 mečbaly za stavu 10:8 pre mňa a prehral som 10:12.takže opäť prehra 1:2, čo znamenalo stop na turnaji. Mrzí ma to, lebo sme mohli ísť do bojov o medaile proti vyrovnaným Čilanom, ale taký je šport, niekedy chýba aj trošku toho povestného šťastia nám, niekedy súperom 🙂

Možno sa ukazuje aj tá kvalita prípravy súperov a nás, kde 95% našich súperov je profesionálnych športovcov a my s parťákom Šaňom sme riadne zamestnaní a pripravujeme sa popri práci, čo vôbec nie je jednoduché zladiť.
Čo plánujete ešte tento rok?

Program je nabitý. Popri tréningoch a sústredeniach nás čakajú domáce súťaže: V máji ešte Liga stojacich v Žarnovici, v júni Liga stojacich a Majstrovstvá Slovenska v Bratislave. V auguste Liga stojacich na Myjave, v Ružomberku a prvýkrát aj v Senci 17.8.2019, na ktorú srdečne všetkých pozývame (herňa STK Senec na futbalovom štadióne hore na poschodí.od 10:00). V septembri nás čaká opäť silný turnaj v Ostrave a následne, ak budeme nominovaní, tak vrchol sezóny Majstrovstvá Európy vo švédskom Helsinborgu.

 

(94)

Komentáre

komentáre

So stolným tenistom Gabrielom Csémym aj o majstrovstvách v Slovinsku