Boldocká ulica je cesta tretej triedy, pre ktorú platí zákaz vjazdu nákladným automobilom nad 12 ton s výnimkou zásobovania. Tento zákaz aj napriek pokutám pravidelne porušuje spoločnosť STEINDORFER.
My sme sa opýtali zamestnanca tejto spoločnosti, ktorý tankoval na tejto čerpacej stanici, či je to kvôli zásobovaniu nakoľko v opačnom prípade platí pre jeho typ nákladného auta zákaz v jazdu. Odpovedal, že prišiel tankovať. Na otázku či si je vedomí porušovania zákona šofér tejto spoločnosti povedal, že pokutu tu už dostal, ale napriek tomu ho jeho nadriadení nútia využívať služby tejto benzínovej pumpy.
Oslovili sme aj konateľa spomínanej dopravnej spoločnosti. Ten nám povedal, že nemá informáciu o tejto skutočnosti. Ubezpečil nás, že upozorní svojich vodičov, aby dodržiavali zákon a hľadali inú možnosť, kde si načerpať pohonné hmoty. Samozrejme oznámi svojmu dodávateľovi, že má pumpu, kde on nemôže tankovať a bude hľadať iného dodávateľa.
Snažili sme sa skontaktovať aj s majiteľom čerpacej stanice, ale neúspešne. Telefonicky sa nám s ním podarilo skontaktovať naposledy ešte minulý rok keď nás ubezpečil, že keď prídeme do Levíc tak sa nám vyjadrí aj na kameru. No odvtedy sa našim pokusom vyhýba.

 

(60)

Komentáre

komentáre

POKUTY IM NEVADIA?