Ďalšia kontroverzia týkajúca sa benzínovej pumpy na Boldockej ulici.
Oproti čerpacej stanici sa nachádza dopravné značenie zákaz odbočenia vľavo platná pre nákladné vozidlá nad 12 ton s výnimkou zásobovania. Avšak túto dopravnú značku pravidelne porušujú práve kamionisti, ktorých láka nízka cena pohonných hmôt.

Tento týždeň tu už zasahovala mestská polícia, ktorá riešila priestupok vychádzajúci zo spomínaného dopravného značenia. Šofér kamiónu dostal blokovú pokutu za nerešpektovanie dopravnej značky zákazu odbočenia zo smeru kruhovej križovatky smerom na Récu. To by bolo všetko v poriadku, no na druhej strane zo smeru od Réce sa takéto dopravné značenie nenachádza. A nie len také, ale dokonca žiadne. Jednoducho stačí keď kamionisti pôjdu z opačného smeru a tým pádom neporušia žiadne z pravidiel cestnej premávky. Bez akýchkoľvek problémov môžu odbočiť na čerpaciu stanicu a natankovať. Okolo čerpacej stanice na Bodockej ulici v Senci sa však vynárajú ďalšie a ďalšie zaujímavé skutočnosti, ale napriek tomu je stále v prevádzke.

Ako sme sľúbili, máme naplánovanú cestu do Levíc, kde sa budeme dožadovať odpovedí na okresnom úrade. Podľa našich informácií práve spomínaný úrad v Leviciach vydal povolenie na prevádzku tejto čerpacej stanice v Senci. Viac informácií už čoskoro.


Autor: Csaba Farkas

(165)

Komentáre

komentáre

Odbočiť áno aj nie?