Cestovateľský špeciál pokračuje aj dnes, tentokrát vám prinášame rady pred cestou do Talianska.

Slováci môžu do tejto krajiny vstúpiť cez Apeninský polostrov, či iné priľahlé, bez akýchkoľvek obmedzení. Karanténe ani nutnosť negatívneho testu Covid-19 vás, aktuálne, nečaká. Pri vstupe do Talianska nemusíte vypĺňať ani formulár, ako je to v prípade Chorvátska. Ideálnym dopravným prostriedkom je vaše auto, no na Talianske ostrovy či pevninu si už aj zaletíte.

Slovenské ministerstvo zahraničia ale odporúča, aby ste sa pred každou cestou do zahraničia registrovali. Aké výhody to prináša? – zasielanie dôležitých informácií, včasné varovanie pred hroziacim nebezpečenstvom v zahraničí, pomoc v núdzových situáciách.

Pravidlá v Taliansku:

stále platí zákaz zhromažďovania sa na verejných priestranstvách
povinnosť dodržiavať vzdialenosť od iných osôb minimálne 1 meter (aj na pláži či v reštaurácii)
reštauráciách a obchodoch na požiadanie je zákazník povinný poskytnúť osobné údaje (meno, priezvisko, adresa, telefónne číslo)
pri vstupe do verejných priestorov( interiér) treba nosiť rúško, v Lombardsku sa rúško nosí vždy a všade, keďže ide o najviac zasiahnutú oblasť a najrizikovejšiu
predtým ako vstúpite do obchodov, múzea, či galérie, zmerajú vám teplotu
za nedodržanie opatrení hrozí pokuta od 400 eur až do 3000 eur. Pozor pokutu v tejto výške môžete dostať aj za bozky. (aj za tzv. baci e abbracci, t. j. bozky a objatia v Taliansku populárne)

Zdroj/ Senec TV/ MZ SR

(3)

Komentáre

komentáre

LETNÝ ŠPECIÁL: TALIANSKO