To, že dnes neplatí rovnaký meter, vidíme u našich poslancov celkom často. Za posledných 12 rokov sa pre politický klub OZ Senec Moje Mesto stala kritika a ohováranie svojich politických oponentov i tých, čo nezdieľajú ich názor, dobre fungujúcou propagandou. Dalo by sa povedať, že to robia na vzor pána Matoviča, no s úplne iným cieľom.

Vodu káže, víno pije?

Slová pani poslankyne Márie Hudákovej, ktorej hlavnou doménou je kritika každého, kto nesúhlasí s jej úsudkom a čomu ona sama hovorí transparentnosť, ochrana verejných financií a boj za občanov nášho mesta, sa nie vždy zhodujú s jej činmi… Jej metódou – a to hlavne pred voľbami – je hovoriť o tom, že v Senci vládne klientelizmus a „kválovstvo“, a že to spomínané „kválovstvo“ tu pokračuje aj po voľbách pod vedením nového primátora. No pani poslankyňa dnes akosi zabudla „transparentne” informovať svojich voličov o tom, že sa cez svoju kamarátku, viceprimátorku hlavného mesta, snaží pretlačiť svojho manžela Jozefa Hudáka do predsedníctva firmy Infra Services, ktorá je dcérskou spoločnosťou Bratislavských Vodární.

Absentuje odborná kvalifikácia

Na túto funkciu síce pán Hudák nemá absolútne žiadnu kvalifikáciu, to však už pani poslankyňa zrejme nepovažuje za “rodinkárčenie”. Nepáči sa to ale ani 26 malým akcionárom BVS a ich zástupcovi Miroslavovi Dragunovi.Manžel seneckej poslankyne, ktorá je blízkou spolupracovníčkou viceprimátorky Tatiany Kratochvílovej, nemá žiadnu odbornú kvalifikáciu, aby viedol takúto infraštruktúrnu spoločnosť. JEHO JEDINÁ KVALIFIKÁCIA JE, ŽE JE MANŽELOM KAMARÁTKY VICEPRIMÁTORKY BRATISLAVY,“ vyjadril sa Dragun pre denník SME.

Problém so skládkou alebo lobing za dobrý flek

Pani poslankyňa Hudáková vedie urputný boj proti seneckej skládke aj voči spoločnosti AVE, ktorá ju prevádzkuje. Dnes sa snaží dostať do štruktúr mestskej spoločnosti OLO, ktorá je zhodou náhod konkurenčnou firmou spoločnosti AVE. Je otázne, či jej boj proti prevádzke seneckej skládky nie je len lobing pre OLO za dobre platenú funkciu. Pred mesiacom som sa pýtal pani Hudákovej, či pripúšťa, aby v budúcnosti komunálny odpad v rámci Senca zabezpečovala už spomínaná firma OLO. Samozrejme, odpoveď som dodnes nedostal.

Dobrý biznis pre rodinu

Manžela dostala do spoločnosti, ktorej majoritným vlastníkom je mesto Bratislava, a seba do bratislavského mestského podniku. Rodina Hudáková si tak môže polešiť aj o viac ako 40 000,00 eur ročne. Ako poznám našu pani poslankyňu, určite nám vysvetlí, že to je JEJ a MANŽELOV boj proti klientelizmu a ochranu verejných financií, o ktorých tak často hovorí…

 

Zdroj: SME.sk

Komentár Csabu Farkasa

(776)

Komentáre

komentáre

“KRITIKA“ ako výhodný BIZNIS!