Slovensko za utorok registruje vysoký nárast potvrdených prípadov na koronavírus. Už včera sme vás – Senčanov upozorňovali na vzrastajúci počet prípadov v okrese Senec. Dnes ministerstvo zdravotníctva informovalo o počte 100 nových prípadov. Najviac z nich pritom pochádza práve z okresu Senec – až 23. Rezort zároveň informoval, že väčšina nových prípadov koronavírusu pochádza z jednej firmy. Spravodajský web Noviny.sk informovali, že ide o poľnohospodársku firmu pri Senci – agrofirma Agromačaj. Ako uviedli Noviny.sk, firma má situáciu pod kontrolou a zamestnancov pretestovali. Nakazení boli bezpríznakoví a obyvatelia okolitých obcí sa nemusia obávať.

Prípady za utorok (18. augusta)

Ochorenie COVID-19 sa potvrdilo u 52 mužov a 48 žien vo veku od 5 do 98 rokov v okresoch Senec (23), Bratislava (21), Dunajská Streda (11), Žilina (6), Trenčín (6), Prešov (5), Galanta (5), Trnava (3), Michalovce (3), Nitra (2), Košice (2), Pezinok (2), Nové Mesto nad Váhom (1), Prievidza (1), Bytča (1), Sobrance (1), Trebišov (1), Malacky (1) Čadca (1), Bánovce nad Bebravou (1), Medzilaborce (1), Skalica (1) a Tvrdošín (1).

Ministerstvo zdravotníctva aj ďalej apeluje na ľudí, aby dodržiavali hygienu a pravidelnú dezinfekciu, rozostupy 2 m., a nosenie rúšok v interiéroch ale aj na priestranstvách, kde sa nachádza naraz blízko seba viacero ľudí.

(1)

Komentáre

komentáre

Koronavírus aj v agrofirme neďaleko Senca