KOMENTÁR – PUBLICISTICKÝ ŽÁNER: Komentár je publicistický žáner, vysvetlenie závažného spoločenského javu so zaujatím vlastného stanoviska, vysvetlivky a poznámky k určitej aktuálnej udalosti alebo názoru.
Zdroj: Wikipedia

Počas posledného mestského zastupiteľstva naši poslanci predviedli výkon, ktorý určite spadá do politického suterénu.
Pán poslanec Kvál (90301.sk) požiadal kolegyňu Hudákovú (OZMM), aby sa mu ospravedlnila za nepravdivé výroky na jeho adresu. Hudáková sa totiž mala sťažovať, že poslanec Kvál postavil parkovacie miesta na pozemku Bratislavského samosprávneho kraja (BSK).


Kvál taktiež pripomenul, že pani Hudáková na BSK miesto napĺňania svojich volebných sľubov, akým bola napríklad kruhová križovatka na Pezinskej ulici, viac peňazí na šport a kultúru, záchytné parkoviská či lekárska pohotovosť chodí na župe od dverí k dverám a lustruje jeho súkromné podnikanie.


Pani Hudáková mala dokonca na zastupiteľstve prezentovať všetky aktivity svojho kolegu a jeho rodiny od roku 1987, nevynímajúc výstavbu rodinných domov vedľa školy na Kysuckej ulici. Výrazne podotkla, že výstavba rodinných domov v susedstve školy zaťaží infraštruktúru a parkovanie v okolí, ktoré je aj bez toho v žalostnom stave.


Divadlo medzi takzvanou koalíciou a opozíciou by človek bral vážne, keby išlo o názorové rozdiely s cieľom dopracovať sa k naplneniu predvolebných sľubov, ale… Na zastupiteľstve dňa 16.02. poslankyňa Hudáková proti vôli občanom, ktorí svoj nesúhlas vyjadrili petíciou, obhajovala kúpu pozemku na výstavbu novej školy na Záhradníckej ulici.


Čuduj sa svete, v tomto prípade už pani Hudákovej nevadí, že nová škola vyrastie pri rodinných domoch a že jej výstavba v obytnej zóne výrazne zaťaží už tak preťaženú miestnu infraštruktúru.


Osobné invektíva, vzájomné obviňovanie, dvojaký meter, biznis či vlastný záujem sú hlavnou prioritou našich poslancov už niekoľko volebných období. Týmto divadlom prekrývajú svoju neschopnosť a fakt, že im viac záleží na svojom vlastnom záujme ako na potrebách občanov nášho mesta.


V dobe pandémie, kvôli ktorej na Slovensku zomrelo viac ako 10-tisíc ľudí a ďalšie státisíce trápia ekonomické problémy, poslanci nášho mesta riešia len svoj biznis a svoje ego. Nebudem asi jediný, kto si myslí, že by bolo vhodnejšie zaoberať sa problémami Senčanov.

(96)

Komentáre

komentáre

KOMENTÁR Csabu Farkaša: Politické divadlo